Usunięcie blizny na głowie bez ingerencji chirurga – o mikropigmentacji

17 listopada 2022

Mikropigmentacja blizn. Zdobądź więcej informacji.

Wielu ludziom przeszkadzają bądź wprowadzają w kompleksy zbliznowacenia powstałe na skórze w rezultacie różnych przyczyn. O ile zamaskowanie blizn na częściach ciała bez owłosienia nie jest łatwe, o tyle na głowie oraz brodzie problem rozwiązać może mikropigmentacja.

Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego rodzaju można tą metodą zamaskować?

Skóra charakteryzuje się sporymi zdolnościami regeneracji i często jest w stanie odbudować się także po głębokim urazie. Jednak jej odtworzenie rzadko jest pełne. Po przecięciu skóry w miejscu skaleczenia formuje się blizna, która bardzo często nie zanika do końca życia. Im mocniejsze obrażenia, tym wiesza szansa, iż po wyleczeniu miejsce to później będzie wyraźnie wyróżniać się na tle reszty skóry. Do powstania zbliznowaceń dochodzi w rezultacie oparzeń, uszkodzeń mechanicznych bądź rozmaitych chorób, a niekiedy wręcz są następstwem niewłaściwego lub rezygnacji z podjęcia leczenia uszkodzonych fragmentów skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć zwłóknienia odczuwalne w dotyku, ale mogą być również jedynie zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli w wyniku obrażeń dojdzie do zniszczenia mieszków włosowych, na tym fragmencie skóry przestaną pojawiać się w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn na głowie czy na brodzie może wywołać u niektórych kompleksy na tym tle. W takich sytuacjach można jednak podjąć decyzję o mikropigmentacji blizn. Tym sposobem możliwe jest zatuszowanie blizn na głowie, w obrębie zarostu oraz na brwiach, które pojawiły się na skutek poparzeń, obrażeń mechanicznych, a nawet po nieudanych transplantacjach włosów metodą STRIP lub FUE.

Mikropigmentacja medyczna blizn – ile trwa zwykle zabieg?

Do mikropigmentacji można przystąpić wyłącznie jeśli blizna jest zagojona. Na ogół do ukrycia blizny potrzebny jest jeden zabieg, jednak poniektóre blizny wymagają dwóch czy nawet trzech zabiegów u linergisty (tak zwie się specjalista przeprowadzający mikropigmentację). Należy zaakcentować, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, ale przez umieszczanie barwnika w płytszych warstwach skóry powoduje, iż blizna staje się praktycznie całkiem niedostrzegalna. Jest to możliwe z tego względu, że specjalista za każdym razem dokładnie dobiera odcień barwnika do naturalnego koloru włosów pacjenta poddawanego zabiegowi. Zależnie od powierzchni skóry objętej zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny zabiera od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Barwnik z biegiem czasu jest coraz to mniej intensywny aż ostatecznie zanika, dlatego by przywrócić pierwotny wygląd niezbędne są okresowe zabiegi w kilkuletnich interwałach.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]