Szukasz dobrego hostingu? Postaw na niezawodność i bezpieczeństwo

21 listopada 2019

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting internetowy – postaw na bezpieczeństwo i szybkość

Hosting, w szczególności ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, pewny, bezpieczny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (współdzielony, dedykowany, VPS, czy też w chmurze), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinna cechować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku hostingu internetowego nie należy skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się niewystarczającą jakością, a często zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Ważne, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni muszą panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana regularnie.