Sosna, merbau czy palisander? Producent okien drewnianych dobierze najlepszy materiał

22 czerwca 2018

To, w jaki sposób wykonane są okna w ogromnym stopniu wpływa na wygodę lokatorów konkretnego budynku. Właśnie od nich zależne jest to, czy w mieszkaniu jest cicho, ciepło i czy nie będzie mokro. Co ważne, okna rzutują również na to, jak budynek będzie wyglądał, o czym nie powinniśmy zapominać planując spore przebudowy wiekowych budynków. W podobnych przypadkach trafionym rozwiązaniem będą na pewno okna drewniane. Cechują się one tradycyjnym designem, zaś dzięki wykorzystaniu odpowiednich gatunków drewna i nowoczesnych technik wytwórczych – również ogromną odpornością na różne niebezpieczne czynniki. Co więc może zaoferować nam producent okien drewnianych? Czemu powinniśmy postawić na jego produkty?

Materiały wykorzystywane przez producenta okien drewnianych

Sprawdzone przedsiębiorstwa oferujące okna korzystają obecnie z tradycyjnych surowców. Przede wszystkim jest to drewno, które jako surowiec naturalny jest przyjazne dla natury oraz zdrowia lokatorów, a zarazem, dzięki zastosowaniu odpowiednich sposobów wytwarzania – bardzo solidne. Istotny jest także wybór właściwego rodzaju drewna. W wytwórstwie okien najczęściej wykorzystuje się rodzaje wyróżniające się wytrzymałością na wodę: modrzew, dąb, a także gatunki egzotyczne, takie jak meranti czy merbau. Poza tym wytwórcy okien drewnianych czasem stosują również sosnę i świerk.

Dlaczego dobrze skorzystać z oferty producenta okien drewnianych?

Okna, które oferuje nam dobry producent okien drewnianych charakteryzują się przede wszystkim szczelnością – dzięki temu zapewniają właściwą temperaturę w domu. Są również naprawdę wytrzymałe, dzięki czemu najczęściej ich producent zapewnia długi okres gwarancji – aż do 3 lat. Okna drewniane, jak przed momentem wspomnieliśmy, charakteryzuje również oryginalny, tradycyjny design. To z kolei powoduje, że doskonale sprawdzają się podczas renowacji wiekowych obiektów, ale bez problemów mogą być stosowane również w wznoszonych obecnie budynkach.