Sala na przyjęcie weselne – jak wybrać tę najlepszą?

29 czerwca 2021

Ślub i następujące po nim wesele to wydarzenie, o którym bliscy młodej pary oraz ich goście będę pamiętać przez wiele miesięcy, a często wręcz lat. Jeśli nowożeńcy zdecydują się na wyprawienie przyjęcia dla dużej ilości gości, pierwszym wyzwaniem, z jakim będą musieli się zmierzyć, jest zarezerwowanie najlepszego domu weselnego, w którym uczestnicy spędzą ten niepowtarzalny dzień w wygodnych warunkach.

Dom weselny – wybierz kompleksową obsługę

Szukając sali na wesele nowożeńcy musi uwzględnić kilka znaczących czynników. W pierwszej kolejności musi ustalić ilość uczestników zabawy, żeby uzyskać pewność, że w wybranym domu weselnym bez problemu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla każdego. Zaproszeni muszą mieć własne miejsce ich przy stole, ale ważne jest także, żeby mieli salę do tańca. Dodatkowo para młoda powinna sprawdzić w jakim dystansie od miejsca zawarcia ślubu znajduje się sala weselna i czy droga do niej będzie prosta. Jeśli na uroczystość poproszona jest rodzina i znajomi z dalekich krańców Polski, wypada poszukiwać domu weselnego, w pobliżu którego znajduje się duża baza noclegowa. Kolejnym zagadnieniem jest sama organizacja przyjęcia weselnego, innymi słowy dekoracja stołów, załatwienie obsługi kelnerskiej oraz zespołu muzycznego i ułożenie menu. Takie zadania mogą przerosnąć możliwości pary młodej, więc warto wybrać ofertę domów weselnych, które świadczą asystę w obszarze wszechstronnej organizacji zabawy weselnej.

A może wesele w pałacu?

Młode pary z małopolski, zwłaszcza z okolic Krakowa, mogą zaplanować wesele w wyjątkowo malowniczym obiekcie, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego wnętrzach wesela odbywają się od setek lat, a każde z nich charakteryzuje się zniewalającą oprawą. Pałac ma cztery pomieszczenia gotowe podjąć ok. 130 osób. Wesele można wyprawić także w plenerze przed Pałacem, a wtedy uczestniczyć w nim będzie mogło bez trudu ponad 300 zaproszonych. Plusem tego domu weselnego w Balicach jest to, iż zlokalizowany jest zaledwie 12 km od Krakowa, który ma bardzo bogatą bazę hotelową. Przejazd orszaku weselnego z kościoła do sali weselnej nie trwa zwykle dłużej aniżeli 40 minut.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]