Rejestracja domeny – krok po kroku

8 grudnia 2018

Funkcjonalna i czytelna strona internetowa to najlepsza wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Interesuje Cię wykupienie domeny i nie masz pojęcia od czego zacząć? Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przy kupnie domeny oraz jak można sprawdzić dostępność domen?

Rejestracja domeny internetowej jest szalenie prosta

Domeny internetowe dostępne na JCHost.pl pozwolą przyciągnąć uwagę internautów i podniosą rozpoznawalność strony w sieci! Nasz rejestrator domen oferuje nie tylko pełną administrację, ale także profesjonalną asystę techniczną. Wykupienie domeny należy rozpocząć od wskazania adresu strony, wiążący się z zakresem jej działalności. Ważny jest stosowny dobór słów kluczowych, a sama nazwa powinna być też łatwa do zapamiętania i nie może być za długa. Kluczowy jest również wybór tzw. rozszerzenia, czyli końcówki domeny. Dostępne są różnorakie opcje, jak przykładowo: „.pl” – dla stron o zasięgu ogólnopolskim, „.com” – dla marek globalnych, „.org” – dla stowarzyszeń, organizacji i fundacji lub „.biz” – dla stron związanych z szeroko pojętym biznesem. Następnie konieczne jest sprawdzenie dostępności domeny – w tym celu należy skorzystać z wyszukiwarki domen.

Rejestracja adresy – finalny etap wykupienia domeny

Kiedy potwierdzimy już dostępność domeny, można przejść do rejestracji – uzupełnienia naszych aktualnych danych i opłacenia abonamentu. Usługi dostępne na JCHost.pl gwarantują łatwą rejestrację domeny, a także jej odnowienie po upływie okresu abonamentowego. Na uwagę zasługuje fachowy serwis i pełna pomoc w konfiguracji domeny, które sprawiają, że rejestrator ten chętnie wybierają Klienci zainteresowani kupnem domeny.