Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

29 maja 2019

Jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do przechowywania znacznych ilości ukończonych już środków, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wcześniej cechy powodują, że zbiornik nierdzewny jest również idealnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki fermentacyjne dla sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często stosowane w różnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej głównie dlatego, że na tego rodzaju zasobnikach nie powstaje osad, który sprzyja skażeniu ich zawartości mikroorganizmami bądź dzikimi drożdżami.