Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

10 września 2018

Projekty budowlane Kraków. Rzetelną pomoc specjalisty w tym zakresie otrzymasz w tym miejscu

Ciężko wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż budowa mieszkania. Warto przy tym pamiętać, że nie będzie to łatwe wyzwanie, zaś największe problemy związane są z załatwieniem wszystkich urzędowych formalności. W pierwszej kolejności powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – a zostanie wydane, jeśli przedstawimy projekt budowlany. Projekt powinien zostać stworzony przez architekta, a jego treść ustalają właściwe ustawy. Co więc musi się w nim znaleźć? Zachęcamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Projekty budowlane – treść

Najważniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać opracowany na odpowiedniej mapie podpisanej przez geodetę i posiadać rozkład starszych i planowanych obiektów oraz instalacji gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte również dane o miejscu przechowywania śmieci, układzie roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty budowanych obiektów i często także oświadczenia podmiotów dystrybuujących media. W szczególnych przypadkach konieczne okaże się także dodanie rezultatów badań gleby.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że rozpoczęta inwestycja musi przebiegać według strategii ustalonej w tym dokumencie, a wszelkie niedopatrzenia mogą okazać się przyczyną jej nieodebrania.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]