Projektowanie stron internetowych – samemu czy w agencji?

16 stycznia 2020

Więcej szczegółów o stronie internetowej Kraków

Funkcjonalność witryn www wynika przede wszystkim z ich wzornictwa. Projektując witryny www powinniśmy nie tylko opierać się na względach estetycznych, ale też doświadczeniu internautów – gdy nawigacja po serwisie będzie dla nich przyczyną trudności, od razu przeniosą się na inną stronę i wybiorą towary innej firmy. Aby zatem strona dała nam spodziewane zyski, warto zatroszczyć się o to, by była prawidłowo zaprojektowana. Jak jednak prezentuje się profesjonalnie stworzona strona? Co zrobić, by goście nie wyłączyli jej zbyt prędko?

Jak projektować strony internetowe?

Centralną regułą, którą powinniśmy kierować się projektując strony internetowe jest odznaczenie najważniejszych części serwisu – ściągną wtedy wzrok użytkownika oraz nakłonią go do kliknięcia. Najłatwiej uczynić to możemy dzięki wykorzystaniu kontrastowych barw, nie zapominając jednak o tym, żeby kolory równoważyły się na stronie. Ważne jest również to, żeby główne elementy strony umieścić na osi, po której wędruje wzrok internauty – to kwestia rozwiązań od dawna stosowanych w sieci.

Komu zlecić projektowanie stron internetowych?

Jak łatwo się domyślić, zaprojektowanie nowoczesnej strony internetowej nie będzie łatwe. W razie strony firmowej nietrafionym pomysłem będzie więc samodzielne jej zaprojektowanie. By mieć gwarancję, że strona będzie przynosić zyski, warto powierzyć to fachowcom – zwłaszcza agencji doświadczonej zarówno w projektowaniu stron, jak i ich programowaniu, optymalizacji oraz promowaniu.

Nasza lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]