Podróż samolotem? Auto zostaw na parkingu długoterminowym

5 lutego 2021

Przelot samolotem startującym z innego miasta potrafi stać się przyczyną sporych problemów. Najpoważniejszym będzie na pewno sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie wyszukaliśmy odpowiednich kursów autobusowych, zwykle musimy dojechać na lotnisko swoim autem. Wiąże się to jednak z potrzebą zostawienia pojazdu w odpowiednim miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy obawiać się mandatu ani złodziei. W takich sytuacjach trafionym wyjściem okaże się z pewnością rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym zatem opiera się taka usługa? Czego decydując się na nią możemy się spodziewać?

Parking długoterminowy – jak to działa?

Reguły dla klientów tej usługi będą banalnie łatwe – miejsce na parkingu mamy możliwość najczęściej zarezerwować przez internet. W oknie w serwisie firmy musimy jedynie wybrać właściwy termin, a potem wykonać przelew. Po dotarciu do miejscowości z lotniskiem stanowisko będzie już na nas czekało, zaś w dużej części sytuacji przedsiębiorstwo zapewni nam także transport na lotnisko. Parking długoterminowy zwykle nie jest związany ze sporymi wydatkami – doba postoju to bowiem wydatek kilkunastu złotych, jednak warto zauważyć, iż kwoty są tym mniejsze, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Czemu warto wybrać parking długoterminowy?

Najistotniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest fakt, że są to obiekty monitorowane – nie musimy zatem przejmować się bezpieczeństwem naszego pojazdu, który zresztą będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa prowadzące parkingi długoterminowe w pobliżu lotnisk zwykle świadczą też szereg usług dodatkowych, które na pewno usprawnią zaplanowanie podróży – na przykład wspomniany już transport lub opcję podładowania akumulatora po długim parkowaniu i dopompowania opon. Przed wylotem zwykle mamy też sposobność zmierzenia walizki i tym samym uniknięcia większych kosztów.