Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

22 listopada 2021

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta przyjęć komunijnych, skieruj się na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka podobnie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zwykle pierwsza rzeczywiście poważna zabawa rodzinna, na której dziecko czuje, iż wszyscy zaproszeni skupieni są tylko na nim. Wobec tego rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj natychmiast jak będzie ustalona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy podejmą krewnych w swoim domu czy niezbędne będzie wynajęcie sali. Poczęstunek dla gości w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, gdy przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, aczkolwiek to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy do kilkudziesięciu gości, wskutek czego na ogół odbywają się w restauracjach lub domach weselnych. Jeśli planujemy wynająć pojemny lokal, należy wziąć się za poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ustalony dzień komunii. W sezonie komunijnym dużym problemem może okazać się też znalezienie dobrej firmy cateringowej, stąd opłaca się wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunię. Ważne jest także to, by sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – zadbaj o zdjęcia na pamiątkę

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też odbywający się później obiad dla gości. Obyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi więc oferować prześliczne, estetyczne pomieszczenia. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża liczba, wypada zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą prezenty dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, np. zabawki militarne bądź cenną biżuterię.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]