Niezapomniana wizyta w muzeum z audioprzewodnikami MOVI

31 lipca 2018

Wizyta w muzeum może stać się ciekawszym doświadczeniem, jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie. Warto zatem zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Czym są audioprzewodniki?

Audioprzewodniki dla muzeów to łatwe w użyciu mobilne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audio wycieczek łączy prosty mechanizm obsługi i wysoka funkcjonalność. Zapewne dla dużej liczby osób odwiedzających muzea oglądanie ekspozycji we własnym tempie przy jednoczesnym odsłuchiwaniu narracji o udostępnionych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, aby zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb konkretnego muzeum, a także samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia duża grupa licealistów, rodzina z dziećmi bądź wycieczka seniorów – właściwe dobranie treści audioprzewodnika do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

Na rynku dostępne są różne audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych kierowników muzeów trudny. Niewątpliwie powinno się zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest także dostępność treści w językach obcych. Na przykład, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w wielu językach.