Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

7 listopada 2020

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów oraz przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w obszernej palecie barw. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D drobnych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, bardzo cienkich elementów, wyrazistych krawędzi oraz gładkiej powierzchni.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]