Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

12 czerwca 2022

Potrzebujesz pomocy biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś!

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Mniejsze podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy profesjonalistom od rachunkowości, zyskamy pewność, że następstwem możliwych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na stałe. Warto również napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

O jakich rzeczach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie koszty obsługi z reguły zwiastują jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści uzyskali stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]