Mikropigmentacja – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

24 lipca 2022

Potrzebujesz szczegółowych informacji o mikropigmentacji włosów? Skieruj się na microclinic.pl

Zapewne przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to jedynie mniej używane określenie na modny pośród kobiet makijaż permanentny. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to tylko jedna z metod zastosowania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja włosów – alternatywa dla zabiegu przeszczepu włosów

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają głównie kobiety chcące ograniczyć czas przeznaczany codzienne na nakładanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak pragną wyglądać każdego dnia. Jest jednak też mikropigmentacja medyczna, która mimo że wciąż jest zabiegiem kosmetycznym, ma silny wpływ na psychikę osoby, która się na nią decyduje. Na przestrzeni ostatnich lat niesłychanie popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze powodów ekonomicznych nie może zdecydować się wiele osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala także podnieść stopień zadowolenia z własnego wyglądu – umożliwia niechirurgiczne ukrywanie bielactwa i blizn, jak również optyczną rekonstrukcję brodawki sutka.

Mikropigmentacja włosów to procedura zbliżona do tatuażu

Pozornie zabieg ten wygląda jak normalny proces wykonania tatuażu. Linergista lub linergistka, albowiem tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest permanentny i utrzymuje się mniej więcej przez 12 miesięcy. Dlaczego? Podczas mikropigmentacji pigment umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, z kolei w procesie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go głębiej. W konsekwencji wraz ze złuszczaniem się naskórka po paru miesiącach pigment pomału zanika. Stąd jeśli celem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe maskowanie rzadkich włosów lub łysiny, powinna ona mieć świadomość, iż wymagane będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w minimum rocznych odstępach.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]