Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

27 maja 2019

W salonach kosmetycznych czy też gabinetach medycznych, zakładach przetwarzających artykuły spożywcze i w kuchniach nadzwyczaj istotne jest zachowanie całkowitej higieny. To wymaga nie tylko przestrzegania restrykcyjnych procedur oraz korzystania ze środków odkażających, ale również właściwego wyposażenia. Meble i narzędzia wykorzystywane w takich punktach nie mogą wchłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna gwarantować natychmiastowe i gruntowne czyszczenie oraz sterylizowanie. Toteż w miejscach, gdzie najważniejsza jest higiena, najlepiej stosować mebli ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – okapy, blaty, regały

Meble ze stali nierdzewnej są nader często wykorzystywane w piekarnictwie, fabrykach przetwórstwa spożywczego oraz profesjonalnych kuchniach. W zapleczach kuchennych lokali gastronomicznych bądź stołówek wykorzystuje się m.in. stoły, regały do magazynowania żywności i blaty. Poza tym warto wspomnieć o okapach i zmywakach, a także różnego typu stojakach używanych do wyrastania pieczywa. Optymalną eksploatację pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – dzięki nim uda się zorganizować ergonomiczną kuchnię nawet na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Medycyna też korzysta z mebli ze stali nierdzewnej

Projektując konstrukcję mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze też pod uwagę potrzeby gabinetów medycznych i salonów kosmetycznych. Tu istotne znaczenie mają regały i stoły pozwalające przechować w sterylnym otoczeniu przyrządy oraz środki używane w trakcie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymagania stawiane wobec sprzętu wykorzystywanego w gabinetach lekarskich – umożliwiają utrzymanie higieniczny, są wytrzymałe i dobrze się prezentują.