Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

13 grudnia 2020

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym CMS-em, że liczbę sklepów oraz witryn działających z jego użyciem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny wirusem, konieczne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Witryna rozsyła spam? Nie dajesz rady się zalogować? Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na witrynie znalazłeś przekierowania do obcych Ci portali? To tylko parę z możliwych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich sytuacjach nieodzowne jest bezzwłoczne działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów najlepiej zlecić specjalistom od tego typu zadań.

Czyszczenie malware WordPress – drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony

Specjaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają dokładny przegląd baz danych i plików strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie motywów i wtyczek. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające ryzyko powtórnej infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie było powodem dodania strony do spisu zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują też konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Regularne aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle istotne, ponieważ likwidacja wszystkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, że taki kazus nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]