Masz stronę na WordPress? Wybierz dedykowany hosting

14 kwietnia 2020

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Quick.Cms, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, bowiem w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy mają kwalifikacje zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Z jakiej przyczyny WordpPress jest niezwykle popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył zwłaszcza jako oprogramowanie, na którym łatwo i błyskawicznie można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnimi czasy też sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale przede wszystkim osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw czy też zarządcom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają ekspresowo zmieniać wygląd strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu backupu, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, tworzeniu formularzy czy śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Warto podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia sporą społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd także cykliczne aktualizacje systemu likwidujące luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć hosting na WordPress?

Poszukując hostingu strony dla WordPress trzeba zamówić go u dostawcy, który ma odrębna usługę dla tego CMS. Polecany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami RODO i bez limitu transferu. Należy zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress stosuje szybkie i wydajne dyski SSD, cyklicznie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest również możliwość kupna i zastosowania certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do monitoringu działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o przejrzysty i rozsądny cennik.