Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

20 stycznia 2020

Wiele odpadów nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które powstają w trakcie różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania poddasza bądź piwnicy czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, elementy podłóg i okien, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, warto skoncentrować się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, takich jak Katowice czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.