Jakie projekty stworzy architekt?

14 kwietnia 2019

Uzyskaj pomoc architekta Kraków. Skieruj się tu

Budowa domu to z całą pewnością najważniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Warto zatem dokładnie to obmyślić i pamiętać o usługach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie skutki dadzą nasze działania, ma niewątpliwie projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie nabyć gotowy dokument, jednak by mieć gwarancję, że budynek będzie taki jak chcieliśmy, powinniśmy skorzystać z usług architekta. Z uwagi na to, iż wielu z was nie wie, czym rzeczywiście się para, powinniśmy napisać o tym parę słów.

Rozmowa z architektem – o czym warto wiedzieć?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne potrzeby, jest zależne szczególnie od skutków rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, jakich zalet spodziewamy się po wznoszonym domu oraz potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto też zapoznać się z najistotniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – przez to łatwiej się dogadamy z architektem. Nie trzeba jednak się stresować, gdyż w razie problemów możemy poprosić go o poradę.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ten dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte technologie, na których oprze się planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny podczas odbioru inwestycji. Treść tych dokumentów regulują odpowiednie ustawy.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]