Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

25 czerwca 2018

Nie wszystkie schorzenia uzębienia możemy zlikwidować zwykłymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w razie uszkodzeń kości, potrzeby wykonania sztucznych zębów czy koron, dużych uszkodzeń zębów i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju guzów bądź narośli. Które metody są jednak stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, by zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych ubytków lub pacjentów po wypadkach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych problemów. Warto więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma również nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie przyjaciół.