Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

3 czerwca 2019

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w przypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy wspomnieć, iż implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się dużą trwałością. Jego największą zaletą jest również fakt, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów?

Wachlarz materiałów, z których wykonuje się korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce zębów tylnych.