Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

22 lipca 2018

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też posiadają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże skrócenie czasu gojenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – unikać papierosów, gorących dań i alkoholu. Istotne jest także stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają ból i obrzęk.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu tak istotne okazuje się to, żeby wybrać właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.