Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

12 listopada 2019

Część śmieci nie powinna znaleźć się w zwykłym zbiorniku na odpady komunalne. Powody tych ograniczeń bywają przeróżne – czasem śmieci są zwyczajnie zbyt duże, czasem zabraniają tego funkcjonujące w Polsce przepisy. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi odpadami? Powinniśmy zawieźć je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. We wszystkich gminach musi działać co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w najsilniej zaludnionych miejscowościach możemy niekiedy wybrać jeden z kilku punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla tych, którzy dysponują sporą ilością wolnego czasu oraz własnym samochodem. Reszta odpowiedzialnie uczyni, stawiając na wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – czy warto zamówić kontener?

W trakcie wszelkiego typu prac generowane są niestandardowe odpady. Najczęściej są to remonty mieszkań i przebudowa domu – chodzi zwłaszcza o spore wolumeny gruzu, ale też opakowań po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera będzie również doskonałym rozwiązaniem, jeśli postanawiamy o opróżnieniu strychu – wówczas zbierzemy do niego wszelkie niepotrzebne od dłuższego czasu niemodne meble, zepsute urządzenia oraz sprzęty. Roboty budowlane czy sprzątanie strychów będą znacznie mniej uciążliwe, jeśli z okna pomieszczania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wielokrotnego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Gdzie zamówić sprzątanie strychów i piwnic oraz kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz różnych odpadów, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o wybranej kubaturze, który ten przez czas określony w umowie może zapełnić niepotrzebnymi meblami czy też odpadami remontowymi. Pojemnik jest później odbierany z posesji, a nagromadzone odpady transportowane są do miejsca, w którym zostaną zutylizowane zgodnie z obowiązującym prawem.