Czym kierować się wybierając księgowość zewnętrzną

28 lipca 2019

Księgowość Katowice - poznaj unikalną ofertę

Księgowość to najważniejszy dział każdego przedsiębiorstwa. Troszczy się on o poprawne sporządzanie rachunków, odprowadzenie podatków, rozliczenia całego przedsiębiorstwa. Czy lepiej przyjąć do pracy pracownika na oddzielne stanowisko, czy jednak skorzystać z usług tzw. sieciowego biura rachunkowego?

Na czym polega profesjonalna księgowość

Na początkowym etapie funkcjonowania działalności gospodarczej, lepiej zdecydować się na usługi firmy księgowej. Tego typu podmioty pomogą nawet zarejestrować działalność, czy pozyskać finansowanie z UE i innych źródeł. Nadzorują one księgi przychodów i rozchodów, wykazy VAT, zapewniają analizy finansowe oraz dbają o kwestie odprowadzania VAT-u. Powierzenie rozliczeń naszej działalności biurom zewnętrznym jest lepsze cenowo niż zaangażowanie oddzielnego pracownika, więc kalkuluje się także pod kątem finansowym.

Księgowość – jakie typy firm istnieją w kraju

Podczas gdy tego typu podmioty oferują pośrednictwo przed US, właściciele firmy mogą skupić się na rozbudowywaniu działalności. W Polsce rozwijają się niewielkie podmioty rachunkowe oraz tzw. sieciówki, działające w całym kraju, zapewniające księgowość zarówno w Katowicach, Warszawie, Białymstoku, a także w niewielkich miastach. Najrozsądniejszy wybór to zaufać wypróbowanej firmie, polecanej przez innych przedsiębiorców. To najlepsza gwarancja, że nasze rachunki są chronione i zgodne z aktualnymi przepisami.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]