Coaching kariery – poznaj swoje mocne i słabe strony

28 marca 2020

Coaching kariery - w tym miejscu zobaczysz unikalną ofertę

Profesjonalne doradztwo zawodowe umożliwia odkrycie Twoich silnych stron oraz spożytkowanie ukrytego potencjału. Dlaczego warto zainwestować w swoje kompetencje zawodowe? Na czym polega coaching kariery?

Coaching kariery – fachowe przygotowanie do procesu rekrutacji

Coaching kariery odbyty z kompetentnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, ale również wieloletnim pracownikom, którzy przygotować się do zmiany pracy, obawiają się przemian na rynku pracy czy też starają się obronną ręką przebrnąć przez przekształcenia w przedsiębiorstwu. Doświadczony coach kariery asystuje na licznych płaszczyznach – objaśnia jak przygotowywać się do rozmowy kwalifikacyjnej i z sukcesem przejść proces rekrutacji, a także jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, przydatne w życiu zawodowym. Coach kariery zajmuje się także pomocą w prawidłowym opracowaniu dokumentów, np. CV, listu motywacyjnego lub portfolio projektów, tak, żeby wzbudziły zainteresowanie u potencjalnych pracodawców, a zatem podniosły prawdopodobieństwo, iż kandydat będzie zaproszony na rozmowę. Równie ważna jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z najważniejszych atrybutów, który wysoko sobie cenią specjaliści od rekrutacji.

Komu przysłuży się coaching kariery?

Chcesz kierować ścieżką swojej kariery zawodowej tak, żeby wreszcie odnieść uznanie na rynku pracy? A może planujesz zmienić specjalizację, lecz nie masz pewności, jaka praca da Ci wysokie zarobki i równocześnie spełnienie? Coaching kariery spowoduje, iż zidentyfikujesz swoje mocne oraz słabsze cechy, zaczniesz posługiwać się skryty w Tobie potencjał i osiągać sukcesy zawodowe. Profesjonalny coach kariery wspomoże też managerów wyższego szczebla tudzież innych wysoko kwalifikowanych specjalistów, którzy poszukują ukierunkowanego doradztwa. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do wyznaczenia potrzeb doradczych – to wtedy zostaje uzgodnione, czego oczekuje uczestnik, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba sesji z doradcą zawodowym pozwoli uzyskać zamierzony cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]