Co znajduje się w ofercie biura rachunkowego?

6 stycznia 2019

Kierowanie swoją firmą to odpowiedzialne przedsięwzięcie , które wymaga uwzględnienia wielu detali. Pominięcie któregokolwiek z nich może zakończyć się poważnymi problemami. Wśród tych bardzo ważnych wymienić należy prowadzenie księgowości, zatem bardzo dużo firm decyduje się na utworzenie własnego działu księgowego. Jednak znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego aktualnie nie stanowi żadnej trudności.

Jakiego rodzaju pomoc oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające teraz w naszym kraju dysponują naprawdę szeroką oferta. Chętnie podejmują się prowadzenia zarówno księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę płacową i kadrową. Są w stanie podjąć się reprezentowania firmy przed ZUS, Urzędem Skarbowym czy GUS. Sporządzają różnorodne sprawozdania budżetowe i oferują konsultacje księgowe. W zakres ich działalności wchodzi też rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Dużo biur rachunkowych poszerza znacznie oferowane usługi, np. przez opracowywanie wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla przedsiębiorstw zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w firmie działu księgowości nie jest wyjściem korzystnym. O wiele rozsądniej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie zewnętrznej, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno rekomendowane w przypadku niedużych firm, stowarzyszeń bądź fundacji, gdyż jest to zdecydowanie bardziej korzystne , a jednocześnie związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Aktualnie znalezienie rzetelnego biura rachunkowego oferującego usługi na najwyższej nie jest problemem.

Nasza lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]