Co osiągniesz dzięki darmowym stronom mobilnym?

12 kwietnia 2019

Strona internetowa dopasowana do oglądania na telefonach mobilnych to obecnie absolutna podstawa. Powinniśmy zdać sobie sprawę, iż coraz więcej internautów do przeglądania sieci używa urządzeń mobilnych. Zwykłe strony nie wyświetlają się dobrze na małych wyświetlaczach, sprawiając duże problemy dla użytkowników. Dostosowanie witryny do telefonów mobilnych wiąże się jednak z pokaźnymi kosztami – zbyt dużymi z perspektywy małych firm. Jak ustrzec się podobnych problemów? Postawić na darmowe strony mobilne.

Darmowe strony mobilne – o tym pamiętaj

Wspominając o darmowych stronach mobilnych, należy skoncentrować się na rozwiązaniach, które są całkowicie darmowe. Nierzadko wszak bywa tak, że bezpłatny jest tylko generator, jednak za hosting należy zapłacić. Stawiając na daną firmę oferującą darmowe strony mobilne warto więc sprawdzić, czy za inne usługi zapłacimy. Jest to naprawdę istotne, ponieważ nierzadko w zakresie płatnej usługi mamy szansę również wybrać pozycjonowanie w Google.

Robienie darmowych stron mobilnych

Najważniejszym plusem, jaki mają darmowe strony www, jest z całą pewnością to, iż do ich stworzenia nie trzeba potrafić robić witryn samodzielnie. Przy tworzeniu podobnej witryny pomocne okażą się aplikacje typu drag and drop, za pomocą których nawet osoby nieposiadający specjalistycznych kwalifikacji stworzą stronę w stu procentach dopasowaną do swoich potrzeb. Kiedy zaś nie zamierzają używać podobnych aplikacji, mogą użyć któregoś z gotowych wzorów.