Podłoża ogrodnicze – mieszanki i substraty dachowe

6 grudnia 2018

Prace w ogrodzie wymagają stosowania odpowiednich mieszanek, które pozwolą osiągnąć znakomite efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane i jakie rośliny można na nich uprawiać?

Podłoża ogrodnicze – keramzyt i nawozy mineralne

Użycie idealnie dostosowanego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać piękne rośliny, dlatego szalenie ważny jest wybór specjalnych składników. Chcesz, żeby na Twoim balkonie wyrosła bujna roślinność, która wytrzyma negatywne warunki zewnętrzne? W sklepach znajdziemy różne rodzaje mieszanek ogrodniczych, które zapewnią znakomite rezultaty. Niektóre gatunki roślin potrzebują specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów ziemi. Mieszanki dostępne w sklepach tworzą np. ziemia liściowa, węgiel brunatny, materiały sztuczne, kora. Ziemie różnią się od siebie skalą zasadowości, zawartością azotu i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – zastosuj najlepszy substrat na dachu

Chcesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz dopasować specjalistyczny substrat. W sklepach dostaniesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na dachu intensywnym można uprawiać także drzewa. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. Z kolei podłoża ekstensywne są przeznaczone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak rojniki, zioła i rozchodniki. Chcesz uprawiać rośliny odporne na suszę, które nie wymagają specyficznej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych dachach.