Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

28 sierpnia 2019

Znajdź okna drewniane Małopolska

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym rodzajem okien. Następnie były zastąpione przez te wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale obecnie na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze zamontowane oraz serwisowane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć więcej lat niż okna z PCV, przy czym ich kupno kosztować będzie porównywalną sumę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich wykorzystanie będzie konieczne – czasem po prostu nie sposób zdecydować się na któryś z nowszych modeli. Kiedy więc powinniśmy ich użyć? Z czego są produkowane?

Okna drewniane – drewno

Okna drewniane produkowane są jedynie z wybranych gatunków drewna. Dziś zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na deszcz oraz słońce, producenci stolarki okiennej nierzadko sięgają po drewno spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń oraz teak. Te ostatnie są nieco bardziej kosztowne, ale warto zdać sobie sprawę, iż wymagają mniej intensywnych konserwacji i lepiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla większości klientów ich atutem jest także to, że nierzadko prezentują się korzystniej niż modele zrobione z europejskich gatunków drewna.

Przykłady użycia okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki produktów z PCV – są w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawdzą się równie dobrze. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są też stosowane podczas remontów zabytkowych obiektów. Użycie pozostałych materiałów będzie bowiem skutkować trudnościami w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się również wysokimi karami finansowymi.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]