Podpory stropowe i ich zastosowanie

25 września 2019

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je wykorzystuje? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]