Płyty z piaskowca – dobre strony

5 czerwca 2019

Piaskowiec to jeden z najchętniej stosowanych w architekturze materiałów. Nie jest tak rzecz jasna bez powodu – piaskowiec ma wszak sporo zalet, a te powodują, że w wielu przypadkach będzie odpowiednim rozwiązaniem. Doskonale sprawdza się w budowie słupków do płotów czy brodzików. Płyty z piaskowca zazwyczaj stosuje się w elewacjach, gdzie liczą się także ich walory wizualne – minerał ten prezentuje się korzystniej niż mnóstwo pozostałych minerałów, łącząc się tak z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi projektami.

Solidne płyty z piaskowca

Świeży piaskowiec nie należy do najsolidniejszych kamieni, lecz jego parametry bardzo polepszają się po wykorzystaniu nowoczesnych technik utwardzających. Dzięki nim staje się też bardziej wodoodporny, co sprawia, iż może zostać zastosowany w fontannach i, co najistotniejsze, na ścianach. Warto także dodać, iż płyty z piaskowca będą o wiele wytrzymalsze, jeżeli zaimpregnujemy je specjalnymi substancjami – umożliwi to osiągnięcie wyższej wodoodporności.

Płyty z piaskowca – niezwykły wygląd

Płyty z piaskowca, jak przed chwilą wspomnieliśmy, są również cenione z uwagi na ich walory wizualne. Zdaniem sporej części klientów, piaskowiec jest jednym z najpiękniejszych minerałów, zaś upływ czasu wpływa na niego tylko dobrze – piaskowiec po latach stosowania będzie jeszcze bardziej interesujący. Właśnie z tego względu płyty z piaskowca są chętnie wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak w pomieszczeniach.