Jakie jest zastosowanie szalunków?

17 lipca 2019

Szukasz szalunków Kraków? Koniecznie odwiedź tę stronę

Szalunki to nic innego, jak forma tymczasowa, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna cechującego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można również solidnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zwiąże. Zazwyczaj potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Mają jak widać bardzo duże zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także profesjonalne podpory i dźwigary. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym mocowań, dźwigarów i sklejki.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]