Do nowoczesnych i zabytkowych budynków – stolarka okienna

25 czerwca 2018

Szczelne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdej nieruchomości. Współcześnie coraz więcej inwestorów wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przewyższa okna plastikowe. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – jak zmniejszyć koszty ogrzewania

Dostępne na rynku okna drewniane prezentują się niezwykle stylowo, a co więcej, mają też bardzo dobre parametry techniczne. Jak podkreślają eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim poziomem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie obniża koszty ogrzewania budynku. Takie okna bardzo dobrze wyciszają mieszkanie, a także nadają się do zastosowania w przypadku dużych powierzchni. Spotykają się również z dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek zarysowań można ją samodzielnie naprawić. Specjaliści szacują, że solidnie wykonane okna mogą przetrwać w dobrym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – okna z szybami przeciwsłonecznymi lub przeciwpożarowymi

Podmioty produkujące stolarkę okienną proponują obecnie bardzo duży wachlarz asortymentu – okna harmonijkowe, rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, a także wiele innych wariantów, które służą komfortowi domowników. Dodatkowo można również zdecydować się na zamontowanie specjalnych szyb – antywłamaniowych oraz refleksyjnych, które poprawiają bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. sosnę, świerk lub gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz zdecydować się na warianty ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie oddaje również charakter wiekowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.