Baseny kąpielowe – bogaty wybór, dodatkowe akcesoria

8 września 2018

Potrzebujesz basenów? Powinieneś odwiedzić ten adres

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do salonów spa czy pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje też halę basenową bądź ogród. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Tego typu artykułów jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]