Armatura kwasoodporna ze specjalnej stali

27 lipca 2021

Jeśli chcesz zamówić armaturę kwasoodporną, skieruj się tutaj.

W domu w zupełności sprawdzi się armatura, która jest wytrzymała na rdzewienie. W wielu przypadkach wymagane będą niestety zdecydowanie lepsze właściwości metalu, z którego wykonana będzie używana armatura. Dzieje się tak na przykład w zakładach, w których wytwarza się dobra z wykorzystaniem substancji żrących – jak lakiery lub nawozy. By przenieść je w odpowiednie lokalizacje fabryki, trzeba wtedy użyć armatury pozwalającej na wykonanie sieci odpornej na wpływ kwasów. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele produktów, dzięki którym będzie to osiągalne. Z czego więc wyprodukowana jest armatura kwasoodporna? Jakie części znajdziemy w katalogach wytwórców? W jakich sklepach je kupić?

Z czego wykonana jest armatura kwasoodporna?

Na rynku dostępne są najróżniejsze części armatury kwasowej – między innymi łączniki, zawory, czwórniki a także kołnierze i redukcje. Bez względu na to, które będą to części, najważniejsze będzie to, z jakiego materiału zostały wyprodukowane. By zagwarantować absolutną odporność na wpływ substancji żrących, wykorzystuje się przede wszystkim odpowiednie rodzaje stali nierdzewnej. Zwykle armatura kwasoodporna wyprodukowana bywa więc ze stali kwasowej, którą otrzymuje się poprzez znaczną domieszkę chromu i niklu. Ten materiał jest odporny na działanie wszystkich kwasów o mocy niższej niż H2SO4.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można nabyć na przykład w zwykłych sklepach z artykułami metalowymi. Takie rozwiązanie wykazuje jednak sporo wad. Najistotniejszą z nich są oczywiście duże ceny, które sprawiają, iż założenie całej instalacji potrafi stać się poważnym problemem. Poza tym nie za każdym razem kupimy tam modele, których potrzebujemy. Dlatego warto nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, które oferują po pierwsze spory wybór elementów, ale też zwykle niższe koszty zakupu.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]