Nowoczesny stolik kawowy do salonu – nie traktuj go tylko jako dekorację

23 czerwca 2021

Dowiedz się więcej o stoliku vintage na stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Chociaż czasem poniektórzy architekci wnętrz czasami pomijają go w aranżacjach, stolik kawowy wciąż jest istotnym meblem, z którego korzysta się w większości domów. Nie powinno to dziwić, ponieważ łączy on w sobie nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną.

Po co nam stolik kawowy w pokoju dziennym?

Polacy większość godzin spędzają w salonie. W tym pomieszczeniu relaksujemy się, czytamy czasopisma, oglądamy seriale, przyjmujemy gości, również tu częstokroć także spożywamy posiłki. Oczywiste jest zatem, iż meble wykorzystane do aranżacji salonu powinny tworzyć przestrzeń, która daje poczucie bezpieczeństwa, ale która również nie pozbawia jej użyteczności. Stolik kawowy, jak jego nazwa podkreśla, jest w głównej mierze meblem, na którym kładziemy kubki z herbatą bądź kawą oraz ciasteczka, nie tylko wtedy gdy zapraszamy gości, ale też gdy rozluźniamy się w gronie najbliższych. Inne wykorzystanie stolika kawowego to miejsce przechowywania przydatnych urządzeń i przedmiotów, po które wciąż sięgamy, przykładowo komórki, okularów, pilota do telewizora albo książek, którymi akurat się zaczytujemy. Jest to też powierzchnia, gdzie można łatwo umieścić drobne dekoracje, jak tealighty lub misę z suszonymi kwiatami.

Designerski stoliki kawowe – postaw na wytrzymałość mebli rzemieślniczych

Pomimo swoich licznych zastosowań stolik kawowy powinien być w do pewnego stopnia nie rzucający się w oczy, a więc odpowiednio dopasowany w aranżację wnętrza. Jest to na ogół nieduży mebel – ma zwykle 50 centymetrów wysokości, bo nie powinien zasłaniać przestrzeni salonu, ale też umieszczone na nim przedmioty i filiżanki muszą być w zasięgu ręki osoby, która ich używa. Współczesne stoliki kawowe produkowane w pracowniach uznanych projektantów doskonale łączą w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową. Spektrum form tego typu stolików kawowych powoduje, że klient bez problemu odnajdzie model pasujący do stylu vintage, paryskiego lub do loftu. Warto zamawiać meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z litego drewna, z zachowaniem wysokich standardów, co daje pewność, iż będą nie tylko wytrzymałe, ale również będą znakomicie wyglądać.

Nasza lokalizacja:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]