Jak zamontować panele podłogowe?

25 lipca 2018

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu paneli od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z opakowania – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zbędna woda. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Zadbaj również o temperaturę podłogi – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w domu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]