Komórki macierzyste i czynniki wzrostu – o zabiegu CGF

15 lipca 2021

Potrzebujesz wiadomości o CGF? Dobrze trafiłeś!

Kiedy skóra wiotczeje i stopniowo pojawiają się się na niej zmarszczki, sporo osób rozmyśla jak przystopować bezlitosny proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry dekoltu, twarzy, szyi, a nawet dłoni, możliwa jest dzięki różnym zabiegom z obszaru medycyny estetycznej, pośród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym wykorzystywane są komórki macierzyste oraz skoncentrowane czynniki wzrostu. Mając na uwadze fakt, że preparaty stosowane do iniekcji skóry podczas zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, nierzadko zabieg ten mylony jest z tzw. “wampirzym liftingiem”.

Na czym polega przygotowanie preparatu wykorzystywanego do zabiegu CGF?

Przed rozpoczęciem zabiegu rewitalizacji skóry, lekarz pozyskuje od pacjenta krew (około 30 ml). Probówki z pobraną krwią umieszcza się w separatorze komórkowym i odwirowuje, wcześniej dodając do nich antykoagulant. Po zakończeniu tego procesu w probówkach łatwo dostrzec rozdzielone warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, a także płytek krwi, z czego podczas zabiegu CGF konieczne są wyłącznie trzy pierwsze. Lekarz sporządza frakcję żelową, do czego użyte zostaje osocze ubogopłytkowe, z kolei znad odseparowanej warstwy płytek krwi pobiera czynniki wzrostu CGF wraz z komórkami macierzystymi. Przestudzony żel albuminowy łączy się z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi i tą drogą uzyskuje się końcowy preparat, którym ostrzykuje się skórę pacjenta przy użyciu „tępej igły”.

Zabieg CGF wzmaga produkcję włókien elastynowych i kolagenowych

Zabieg CGF podnosi jędrność skóry, odżywia ją i regeneruje, jak również minimalizuje niewielkie zmarszczki. To m.in. zasługa znajdujących się w preparacie komórek macierzystych, które powodują wzmożenie produkcji włókien elastynowych i kolagenowych. Osoby, które postanowią o przystąpieniu do zabiegu CGF, muszą wiedzieć, iż za pierwszym razem przeprowadza się go 3-krotnie w sześciotygodniowych odstępach, a następnie specjaliści zalecają zabiegi przypominające orientacyjnie co sześć miesięcy.

Nasza lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]