Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

25 lutego 2024

Zobacz najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce na narowery.visitmalopolska.pl.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy godne polecenia, znane oraz nieznane, lecz na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej znane i nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy właściwej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Piękne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie jedynie laików, jednak także uznanych alpinistów i himalaistów.