Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

27 października 2023

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/ poznasz aktualną ofertę kursu górskiego.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są zachwycające. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w miesiącach, gdy urlopowicze tysiącami odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania porwały się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Dlatego tym, którzy uwielbiają góry i pragną nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą metodą, żeby pozyskać niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które okazują się potrzebne w przypadku różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs obejmuje także reguły odpowiedniego zachowania się w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma długoletnią praktykę jako organizator ekspedycji w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niedużych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 6 osób. W ten sposób zdobywanie nowej wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni efektywnie opanować podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]