Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

13 maja 2022

Zainteresowany fajnmi miejscami w Małopolsce? Skieruj się tutaj.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż często ciężko odnaleźć się w potopie wiadomości o ciekawych atrakcjach oraz zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka wyszukają zabytki i galerie, schroniska młodzieżowe, hotele i motele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Ponadto dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz piękno regionalnego folkloru.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce nie zapomina cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe południowe miejscowości. Komunikaty dodawane na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu w Polsce.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego