Co warto wiedzieć o skiturach?

27 sierpnia 2023

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta skitur, skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób wyruszających w góry zimą, udaje się tam na ogół wyłącznie po to, aby spędzić czas na szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – zalecane jedynie dla obytych w górach narciarzy

Turystyka narciarska przeżywa od kilku lat swoisty boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym wypoczynkiem w drewnianym, górskim domu i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich urok w trakcie dość wyczerpujących, lecz dających wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart oraz butów.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są niewątpliwie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie doskonale dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do skitur odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa okaże się odpowiednia do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na doradztwo organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]