Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

25 listopada 2023

Szukasz pięknych miejsc w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w natłoku informacji o ciekawych atrakcjach i zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której szybko znajdą pensjonaty, hotele i kempingi, galerie i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Natomiast dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar parków krajobrazowych i narodowych.

Przydatne rozmówki i wykaz konsulatów – ważne informacje dla podróżników z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze górskie miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i słowackim. Nadzwyczaj wartościowy dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie pobytu w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego