Nauka francuskiego

21 listopada 2019

Język francuski

Język francuski znany jest z tego, iż od XVIII w. był powszechnie stosowanym na arenie międzynarodowej, przede wszystkim w kręgach dyplomatycznych i kulturalnych, a także arystokratycznych. Aż do lat 70. XX w. język francuski był postrzegany jako język każdej osoby posiadającej wyższe wykształcenie. Również dziś, mimo dużego znaczenia języka angielskiego, francuski odgrywa znaczącą rolę.

Język francuski – słów kilka

Francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego, należy do grupy języków romańskich. Język francuski jest językiem , którym posługuje się ok. 72 milionów ludzi na całym świecie w różnych jej zakątkach (Francja – 51 mln, Kanada – 6 mln, Belgia – 4 mln, Szwajcarii – 1,2 mln), jest również językiem urzędowym Unii Europejskiej.

Nauka języka francuskiego – jak zacząć?

Język francuski to język, w którym zwraca się uwagę na najmniejsze nawet szczegóły. Jeśli uczysz się francuskiego przyłóż się do nauki gramatyki, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaki kurs nauki języka francuskiego wybrać?

Wg większości osób najlepszą metodą nauki języka francuskiego jest kurs DIRECT, który pozwala w szybki i dokładny sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność między innymi dzięki efektywności nauczania.