Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

15 lipca 2022

Kurs Photoshop - dowiedz się więcej o ofercie na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci korzystają przede wszystkim z specjalistycznego oprogramowania. Wiedząc o tym duży odsetek początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie programy do malarstwa komputerowego wykorzystują współcześni twórcy

Jest mnóstwo programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został głównym narzędzie game devów oraz artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak np. ArtRage, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akrylowymi, farbami akwarelowymi lub gwaszem. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs Photoshop online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

W zasadzie lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samemu, lecz by stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać istotne metody stosowania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, rekomendujemy wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]