Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

21 listopada 2021

Szukasz szczegółowych informacji o wycieczce w Himalaje? Doskonale trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to wiele czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem problemów bywa też samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny lub Manaslu

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum lub Himalajach w Himalaje bądź Karakorum rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]