Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

22 czerwca 2018

Trekkingi - tutaj zobaczysz pełną ofertę

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z bardzo doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są najczęściej specjalistyczne kwalifikacje – w różnych górach wytyczono wszak trasy, z którymi upora się dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie sprzęty, czyli buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie też obecność dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak używać opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on niezbędny? W jakich górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę technicznym terenie, a to powoduje, że potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na śliskich szlakach – a na wielu szczytach spotkać je możemy także wiosną. Na stromych podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne będą specjalistyczne kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych miejsc na Ziemi, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na norweskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Everestu i Annapurny.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]