Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

30 maja 2023

Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie wycieczki na Kilimandżaro? Świetnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie dużej części podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niecodziennych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów przyciągają zwłaszcza sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, malownicze krajobrazy, a także kurczące się już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto również zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających insekty, a także zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]