Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

20 października 2018

Tenis dla dzieci Kraków - tu poznasz najlepszą ofertę

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią sport. W jaki sposób zmotywować je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, bo już czterolatki mogą brać udział w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zapewni mu komfort rozgrywek, efektywną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do treningu. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są również treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie rozpoczynali naprawdę wcześnie. Najmłodsi uczą się szybko, dlatego na pierwsze lekcje mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Dylematem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się samodzielnie, czy w grupie.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasza lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]