Spędzasz wakacje w Pieninach? Zapisz się na rafting Dunajcem

5 lutego 2020

Relaks na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad stu lat i wciąż znajduje nowych miłośników. W ostatnich latach doczekał się jednak godnego rywala. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż pływanie, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów nieosiągalnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to idealna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów Polski, a nawet całej Europy. Rafting Dunajcem to także świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż szlak obfitujący w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.